Lista blogurilor de parenting din Romania

Pentru că este important să vedem ce mai spun și alți părinți și pentru că vrem să vedem cine s-a mai încumetat la în a ține un jurnal de parenting, am pus aici toate blogurile de parenting pe care le-am găsit. Le-am trecut pe cele care aveau postate articole măcar cu trei luni în urmă, ca să avem la îndemână o listă cu bloguri actuale. De asemenea, am trecut doar bloguri care tratează subiecte de parenting, pentru că una e să fii părinte, dar să scrii pe blog despre orice altceva decât de parenting și alta e să fii părinte și chiar să scrii despre asta.

Nu este o listă a blogurilor preferate, ci o listă cu toate blogurile de parenting pe care le-am găsit pe internet în ultima perioadă. Bineînțeles, dacă mai știi bloguri de părinți care nu se află în listă, lasă un comentariu aici sau trimite-mi un mesaj cu datele necesare. Lista e deschisă!

Update: 7 ianuarie 2017

Nume Blog Adresă blog
Alex crește www.alexcreste.blogspot.ro 
Algoritmul vieții în familie www.algoritmulvietiiinfamilie.wordpress.com 
Wow Mom www.wowmom.ro
AnaMaria Tatucu www.anamariatatucu.com
Andreea`s Wonders www.gagaita.blogspot.ro
Raluca Dobre www.booboorooz.ro
Așa și așa www.blog.asa-si-asa.ro 
Aventuri din copilărie www.aventuridincopilarie.blogspot.de 
Aventuri în Parenthood www.blogdeparinti.info
Babacii www.babacii.wordpress.com
Baby Gogoshel www.babygogo.ro
Baby Manager www.babymanager.wordpress.com 
Bebe la bord www.bblabord.ro
Raluca Mihai www.sacrestemfrumos.ro
Blog de mămică www.catalinachingaru.blogspot.ro 
Blog de mămică adoptivă www.copilulsufletuluimeu.blogspot.ro 
Blog pentru copii www.blog.pentru-copii.net
Blogonovelă www.blogonovela1.blogspot.ro
Educație cu dragoste www.educatiecudragoste.ro
Blogul mamei www.blogulmamei.ro 
Blogul meu mediocru www.blogulmeumediocru.blogspot.ro 
Blogul Mihaelei www.mihaellas.ro
Blogul unei mame www.omamica.info
Bucuria copilului www.bucuriacopilului.wordpress.com 
Aurelia Damian www.aureliadamian.blogspot.ro
Caiet pentru școala de acasă www.caietpentruscoaladeacasa.wordpress.com
Calea Lactee www.bogdanadobre.ro 
Ce știi tu www.ce-stii-tu.blogspot.ro 
Cel mai bun tată www.celmaibuntata.ro
Centrul de Parenting www.centruldeparenting.ro
Codruța Brustur www.codrutabrustur.blogspot.ro
Cojocarii www.cojocarii.ro 
Copii fericiți www.cursuri-parenting.ro 
Copilăria de la E la F www.myeva.wordpress.com
Creștem oameni www.crestemoameni.ro 
Cristina Oțel www.cristinaotel.ro
Cu Baloii www.cubaloii.wordpress.com
De la economie la bucătărie www.anamariacampean.ro 
Diatea www.diatea.blogspot.ro
Doar ca să nu uităm www.roxanasieliza.blogspot.ro
Doar un scutec să-ți mai pun www.doarunscutecsa-timaipun.com 
Doi iepurași www.2iepurasi.com
Doi lei și-o pisicuță www.doileisiopisicuta.ro
Două fete cucuiete www.douafetecucuiete.wordpress.com
Dudu mic și căpos www.dudu-micsicapos.blogspot.ro
Ea și ea www.ea-si-ea.ro 
Ema la școală www.emalascoala.blogspot.ro
Eu și casa mea www.eu-si-casa-mea.blogspot.ro 
Fetițele minunate www.minunatageorgia.wordpress.com
Flori de mandarin www.floridemandarin.wordpress.com 
Fun Parenting www.funparenting.ro 
Gang blog www.gangblog.ro
Ghidușii www.ghidusii.ro 
În brațe la mami www.inbratelamami.ro
În joacă www.injoaca.ro 
Go Kid www.gokid.ro
Joc Urban www.jocurban.ro 
Jocuri pentru copii mari și mici www.jocuripentrucopiimarisimici.blogspot.ro
Jurnal de comuniune www.jurnaldecomuniune.wordpress.com
Jurnal de muțunau www.jurnal-de-mutunau.blogspot.ro 
Jurnalul copilului www.jurnalulcopilului.com 
Jurnalul unei mame www.jurnaluluneimame.ro
Laura Frunză www.laurafrunza.com 
Lecturi de mămică www.lecturidemamica.wordpress.com
Lumea lui Momo www.lumealuimomo.blogspot.ro
Mama Aluniță www.mamaalunitza.wordpress.com
Mama are blog www.mamaareblog.blogspot.ro 
Mama lui Albert www.mamaluialbert.wordpress.com 
Mamă ocupată www.mamaocupata.wordpress.com 
Mami blog www.mamiblog.net
Emoții de mămică www.emotiidemamica.ro
Mămica autentică www.mamicaautentica.ro
Mămica activă www.mamicaactiva.wordpress.com 
Mămica urbană www.mamicaurbana.ro 
Me & my monkeys www.meandmymonkeys.ro
Meseria de părinte www.meseriadeparinte.ro 
Mini călătorii în patru www.minicalatorii.ro 
Mothers and the City www.mothersandthecity.ro 
Mukallita www.mukallita.ro 
Otilia Blog www.otiliasblog.ro 
Otilia Mantelers www.otiliamantelers.ro 
Părinte cuminte www.parintecuminte.ro 
Povești de mamă www.povestidemama.ro
Preșcolar www.prescolar.ro 
Prințesa Urbană www.printesaurbana.ro 
Psiholog pentu copii www.psihologpentrucopii.ro 
Punct de vedere subiectiv www.punctdevederesubiectiv.blogspot.ro
Raluca Zagura www.raluca.zagura.ro
Rareș Ștefan www.rares-stefan.blogspot.ro
Regina Mamă www.reginamama.com
Roxalia www.roxalia.wordpress.com
Ruxandra Luca www.ruxandraluca.ro
Sleepy 00 www.sleepy00.com
Sunt pitic www.suntpitic.ro
Sunt părinte www.suntparinte.ro
Talente de năzdrăvani www.talentedenazdravani.eu 
Tată începător www.tataincepator.ro
Tea Vasilescu www.teavasilescu.ro
Tu și bebe www.tusibebe.wordpress.com 
Tzukutza World www.tzukutzaworld.wordpress.com
Un soi de blog www.unsoideblog.ro 
Ursuleți năzdrăvani www.ursuletinazdravani.wordpress.com 
Vavaly www.vavaly.com 
Viață de tată www.viatadetata.wordpress.com
Viața e atât de frumoasă www.ancabalaban.ro 
Zece lucruri www.zecelucruri.ro 
Tati Cool www.taticool.eu

Foto: chatterblock.com

Share:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle+

27 Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.